Bursa Catering Hizmetleri

En ekonomik catering hizmeti fiyatları için 0535 974 82 26 arayın!

Bursa Yemek Firmaları arasında yüksek standartlardaki hizmetimizin arkasında yaptığımız hizmet türünün gereklerini bilmemiz ve bu gereklere uygun personel ve ekipman ile çalışmamız gösterdiğimiz özenin sadece küçük bir kısmını kapsamaktadır.

Catering Hizmetleri

Catering Nedir?

Bursa Catering Firmaları kelimesi ile arama kriterlerinizde yer alan Catering; içinde yiyecek ve içecek olan tüm yemekli organizasyon çalışmalarına Catering denilmektedir. Diğer bir deyişle “Catering”in türkçe anlamı "Ziyafet Hizmetleri" olarak adlandırılabilir.

“Catering”, yabancı bir kelime olmasına rağmen dilimize yerleşmiş ve gündelik hayatımızda aktif olarak kullanılır hale gelmiştir. Hatta “ketring” ve “katering” gibi zaman zaman kullanılan kelimeler, kelimenin dilimize nasıl yerleştiği hakkında eleştirisel bir boyut taşımaktadır. Türkçeye göre doğru yazılmasına rağmen hatalı gözüken bu kelimeler, “Catering” ifadesinin yazımıyla ilgili imla hatası olarak görülmektedir. Aslında türkçemizde buna benzer birçok örnek kelime bulunmaktadır.

Türkiye'de Catering Çalışmaları

Catering 1980 yıllarında Türkiye'de aktif olarak kullanılmaya başlanmış bir hizmet dalıdır. İlk yıllar sadece oteller tarafından uygulanan catering hizmetleri yıllar geçtikçe gelişmiş ve bu alanda ihtisas yapmaya başlayan firmaların artması ile daha çok şekillenmeye başlamıştır. Ülkemizin catering sektörüyle tanışmasından bu yana sektörde çok hızlı ilerlemeler kaydedilmiştir. Örneğin eskiye nazaran bir çok özel davet ve kutlama organizasyonlarında tercih edilerek, yalın bir organizasyona renk katan bir çok bileşeni ortaya koyarak yapılan organizasyonların daha renkli geçmesini sağlamıştır.

Toplu Yemek ve Catering Arasındaki Bağ

Günümüzde Catering denilince bir çoğumuzun aklına ilk gelen şey "Toplu Yemek" oluyor. Halbuki toplu yemek tüketimine catering denilmesi doğru bir tanımlama değildir. Aslında bu yanlış tanımlamanın en büyük nedeni, catering sektörünün ülkemize ilk girdiği yıllarda toplu yemek hizmeti veren firmaların o dönemlerde tabldot firması, yemek sitesi vb isimlerle anıldığı yıllarda catering ismini daha prestijli bulan toplu yemek firmaları bu ifadeyi firmalarının uzantılarına ekleyip sahiplenmesinden kaynaklanmaktadır. Günümüzde hala catering denilince akla ilk gelen şey toplu yemek hizmeti oluyor. Toplu yemek sektörünün öncü firmaları artık catering tanımı kullanmak yerine olması gerektiği üzere “Toplu Yemek Firması” tanımını daha çok kullanmaya ve sektöre bu anlamda yön vermeye başlamıştır. Toplu yemek firması olup da Catering hizmeti veren firmalar kendi içlerinde catering departmanları kurarak bu işi daha profesyonel olarak yapmaya gayret etmektedir.

Catering Hangi Organizasyon Alanlarında Kullanılır

Catering'in tek bir kullanım alanı yoktur. Profesyonel iş hayatının içinde bir çok alanda catering hizmeti kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse; fabrika, mağaza açılışları, şirket içi kurumsal aktivitelerde, fuarlar, bayi toplantıları, ürün tanıtım lansmanları vb bir çok alanda kullanılmaktadır. Catering günümüzde özel günlerimize de eşlik etmeye hızla devam etmektedir. Eskiye nazaran artık bir çok düğün, nişan hatta kına gecesi gibi davetlerde bile çok popüler olarak kullanılmaktadır. Yeni trendler ile birlikte doğum günlerinin yanı sıra hamile annelerin doğum yapmadan önceki son dönemlerinde Baby Shower şeklindeki partilerle yeni model kutlama programları oluşturması catering sektörünün genişlemesine ve daha popüler olmasına katkıda bulunmaktadır. Kısacası içinde yiyecek ve içecek olan tüm davet organizasyonlarında catering kullanılmaktadır.

En ekonomik toplu yemek fiyatları veya catering hizmeti almak için bizi arayın!

Hizmet verdiğimiz ilçeler: Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırım


Aydın's Yemek olarak düğün, nişan, piknik, kokteyl, eğlenceler ve diğer tüm özel günleriniz için arzu ettiğiniz menüyü bütçenize uygun olarak hazırlayıp servisini yapabiliriz.

Hemen Arayın!

Bursa Catering Hizmetleri

Aydın's Yemek olarak tıpkı evde hazırlanan bir yemeğe gösterilen özen gibi, biz de hazırladığımız tüm yiyeceklere aynı özeni göstermekteyiz. İnsan sağlığı için gereken tüm koşulları sağlayarak, kaliteli ve taze gıdalar kullanarak lezzetli yiyecekler üretmek ana ilkelerimizdendir.


Whatsapp Canlı Destek